Spordiklubi Juku kaks indiacavõistkonda saavutasid Eesti meistritiitli

Spordiklubi Juku oli sel hooajal indiaca Eesti meistrivõistlustel esindatud naiste, meeste ja segavõistkondade arvestuses ning võistlused kulmineerusid finaalturniiriga 13.-14. aprill Tartus Net Spordihallis.
Naiskondade arvestuses mängis Spordiklubi Juku esindus meistrivõistlustel välja pronksmedalid.
Meeskondadest oli põhiturniiril kõige edukam Spordiklubi Juku, kes teenis enim punkte ning läks poolfinaalis vastamisi neljandale kohale jäänud Rapla võistkonnaga. Esimesed kaks geimi kulgesid üsna lihtsasti ja mõlemad geimid võitis Juku meeskond 25:19. Vastastel oli valitud seekord uinutamise taktika, mis kandis vilja kolmandas geimis, kus Rapla Indiacaklubi võttis geimivõidu samade numbritega 19:25. Neljandas geimis, said korrektuurid tehtud, kolmas geim unustatud ning otsustavas geimis sõnaõigust Raplale enam ei jäetudki ning võeti 25:16 võit ja sellega oli finaali pääs vormistatud.
Laupäev jätkus segavõistkonna arvestuses samuti poolfinaaliga, kus vastaseks tuli Tallinna Indiaca klubi. Põhiturniiril sai Spordiklubi Juku segavõistkond teise koha ning otsustavad punktid võideti just Tallinna klubilt teise mänguvooru viimasest mängust. Poolfinaal algas Juku segavõistkonnale raskelt, kui esimene geim kaotati 22:25, teises geimis väga napp võit seisuga 26:24. Kolmas geim õnnestus SK Juku võistkonnal paremini ja geim võideti tulemusega 25:22. Neljandas geimis sujus SK Juku võiskonna töö veelgi paremini ja vastastele väga sõnaõigust ei antud, geimivõit 25:18 ja pääs pühapäevasesse finaali oli tagatud ka segavõistkonnale. Pühapäev algas SK Juku meeskonnale finaalmänguga Tallinna IK meeskonna vastu. Selles mängus juhtus nii mõndagi. Esimene geim algas Tallinna IK domineerimisel ja nad ka võitsid esimese geimi 25:18. Teises geimis võttis SK Juku initsiatiivi ja mitmepunktise edu, kuid siis vigastas hüppeliigest sidemängija Kaupo Mets. Mõned punktid hiljem juhtus vastasvõistkonna poolel samuti sidemängija vigastus. See omakorda lõi mõlema võistkonna mängurütmi sassi, kuid SK Juku võistkonna edu säilis vaatamata tagasilöökidele ja geim võideti 25:21. Kolmandas geimis oli punk-punkti heitlus ja see kestis kuni lõpuks võitis Tallinna IK geimi 31:29. SK Juku selg oli vastu seina ja neljandasse geimi mindi mõtetega, kas nüüd või mitte midagi. See aga innustas mängijaid keskenduma ja see tõi edu, SK Juku võitis geimi 25:13. Geimivõitudega 2:2 alustati viimast viiendat geimi, kuid SK Juku neljanda geimi hea hoog ei raugenud ka viiendas geimis, mis võideti 15:11, mis tähendas, et SK Juku meeskond võitis Eesti Meistritiitli.
SK Juku segavõistkond oli pühapäeval oluliselt parema keskendumisega kui Põlva Arcwood võistkond ning õnnestuti algusest peale. Väikeste mõõnade järel mõnepunktilisse kaotusseisu jäädes oli SK Juku mängijad endiselt enesekindlad ning liiguti tasavägisesse geimi lõppu. 22:22 seisult sai Juku võistkond kolm punkti järjest ja seega esimese geimi võit SK Jukule. Teine geim kulges samuti tasavägiselt kuni 20:20 seisuni, kuid 5:1 vahespurt kindlustas SK Juku võistkonnale ka teise geimi võidu. Sellega oli ka vastaste motivatsioon murtud, 10:3 skoor geimi keskel tähendas SK Juku domineerimist kolmandas geimis. Vahe läks geimi keskel isegi suuremaks ja sellega oli mäng suuresti tehtud ning indiaca Eesti Meistrivõistluste segavõistkondade arvestuses tiitel kaitstud.
Meister meeskonna koosseis: Kaupo Mets, Hendrik Rikand, Alari Ainsoo, Renet Eres, Veiko Kook, Meelis Kall, Tarmo Eres ja Martin Vahi.
Meister segavõistkonna koosseis: Liina Mets, Gerda Ainsoo, Meril Klaos, Kädi Möldre, Paula Helm, Kaupo Mets, Hendrik Rikand, Alari Ainsoo, Renet Eres, Veiko Kook, Vaido Pechter ja Martin Vahi.

*Info ja tekst Martin Vahi (Spordiklubi Juku)