Spordiklubi Juku käsipallipoisid jäid Eesti karikavõistlustel napilt esikolmikust välja

2021 aasta Eesti karikavõistlused käsipallis C-vanuseklassi noormeestele (2007 a. ja hiljem sünd.) toimusid kahes alagrupis Põlvas  29.-31. oktoobril.
Alatskivi spordiklubi Juku käsipallipoiste võistkonda mängis oma võistlusmänge viieses alagrupis. Vastasteks oli karikakaitsja Põlva spordikool ning Tallinna Käsipalliakadeemia, Tapa valla spordikool/Spordiklubi Tapa, Aruküla Spordiklubi.
Pärast saalikäsipalli võistluspausi olid Eesti karikavõistlused esimesed võistlusmängud 2021 aastal. Vähene mängupraktika ning kramplikkus paistis ka platsil igas mängus silma. Mängudes oli palju tõuse ja mõõne, kohati tegutseti suurepäraselt, kuid siis järgnes riburada pidi ebaõnnestumisi. Mäng-mängult läks Juku poiste mäng enesekindlamaks ja ka nauditavamaks ning alagrupimängudes kaotati Põlvale ja Tallinna Käsipalliakadeemiale, kuid võideti Aruküla SK ja Tapa VSK/SK Tapa võistkonda. Kaks võitu ja kaotust andis alagrupis kolmanda koha ning mängud jätkusid veerandfinaaliga teise alagrupi teise koha saavutanud HC Viimsi võistkonna vastu. Antud mängu kulges mõlemapoolselt suurte tõusude ja mõõnadega ning teisel poolajal vahepeal 5 väravaga taha jäämine õnnestus Spordiklubi Juku poistel lõpuks viigisadamasse viia. Pärast viigilist normaalaega järgnesid kohe 7m karistusvisked, kus Juku "superkangelaseks" osutus väravavaht Mathias Alois Katsan, kes tõrjus vastaste kaks esimest viset ning ka kolmanda viskaja sundis palli posti viskama. Meie enda kolm viskajat ei eksinud ning tulemuseks väga magus võit karistusvisetega 3:0 ja pääs poolfinaali nelja parema sekka.
Viimasel võistluspäeval poolfinaalis kohtuti jällegi tugeva ja tuttava Põlva KPK/Põlva SK võistkonnaga ja hoolimata tasavägisest esimesest poolajast, tuli lõpuks siiski põlvakate paremust tunnistada 8:16.
Kaotus poolfinaalis tähendas kohamängu 3. kohale ja seda jällegi alagrupist tuttava Tallinna Käsipalliakadeemia vastu. Antud mängu kulges algusest lõpuni väga ettevaatlikult ja punkt-punktis ning kumbki võistkond ei julgenud riske võtta. Kahjuks ei õnnestunud Spordiklubi Juku poistel viimasel rünnakul palli vastase väravasse toimetada ning viiki tabloole tuua ja vastu tuli võtta mõrudamaiguline napp 14:15 kaotus.
Kokkuvõttes saavutasid Alatskivi spordiklubi Juku käsipallipoisid 2021 Eesti karikavõistlused kiiduväärt ja tubli 4. koha ning võistkonna parimaks valiti stabiilselt kõigis mängudes väravasuul toimetanud Mathias Alois Katsan.
Alatskivi spordiklubi Juku käsipallivõistkond mängis Eesti karikavõistlustel koosseisus Alvar Must, Mairold Nikitkin, Martin Nikitkin, Kaur Kruusaauk, Ranel Pärn, Mathias Alois Katsan, Venriko Vulf, Ruudi Suursild ja Uku Suursild.

Pildid (fotod: Helin Potter / facebook album)