Peipsiääre valla koolispordi hooaja lõpetasid kergejõustiku meistrivõistlused

Teisipäeval 17. mai vägagi vihmasel ja märjal päeval trotsisid koolinoored vesiseid tingimusi ning selgitasid välja Peipsiääre valla koolispordi meistrid kergejõustikus. Alatskivi staadionile olid oma võistlejad saatnud Vara, Pala ja Alatskivi koolid. Kokku võisteldi viiel võistlusalal: lühimaajooksus, kaugushüppes, kuulitõukes, palliviskes ja keskmaajooksus. Parimad antud aladel selgitati 1.-3. klassi tüdrukute ja poiste arvestuses, 4.-6. klassi poiste ja tüdrukute arvestuses ning 7.-9. klassi poiste arvestuses.
Kokkuvõttes sai nii mõnigi noor premeeritud mitme medaliga erinevatel aladel. Kõige nooremate tüdrukute arvestus saavutas meistritiitli 60 jooksus Michelle Reinvald Pala koolist, poistest võidutses Gerhard Värv Vara koolist. 4.-6. klassi arvestuses saavutas esikoha 60 m jooksus Karola Simagin, poiste arvestuses oli kiireim Richard Kuusmaa, mõlemad õpilased Alatskivi koolist. 7.-9. klassi tüdrukutest oli 100m parim Viktoria Kivirand ning poistest läbi distantsi kiiremini Rico Päll, mõlemad Pala kooli esindajad.
Kaugushüppes saavutas 1.-3 klassi tüdrukute arvestuses esikoha Anneli Kaur Palalt, poistest võitis jällegi Gerhard Värv Varalt. 4.-6. klassi tüdrukutest hüppas kõige kaugemale Ariana Võime Varalt ning poistest sarnaselt lühimaajooksule Richard Kuusmaa. Kõige vanemas kooliastme kaugushüppe võitis tüdrukutest juba lühimaajooksus võidutsenud Viktoria Kivirand poistest edastas teisi võistlejaid Siim Markkel Kask, mõlemad õpilased Pala koolist.
Pallviskes suutis palli kõige kaugemale 1.-3. klassi tüdrukutest visata Grethel Koch Alatskivi koolist ning poistest edastas konkurente juba kolmandat korda Gerhard Värv. 4.-6. klassi võistlusklassis sai parima tulemuse kirja tüdrukutest Hanna Kendra Kaasik Palalt ning poistest sai parima tulemuse kirja jällegi Richard Kuusmaa. Kuulitõukes kõige vanemale kooliastmele võidutses kolmandat ala järjest Viktoria Kivirand ning poistest sai parimad tulemused kirja  Alvar Must Alatskivi koolist. Päeva viimasel võistlusalal keskmaajooksus tuli 1.-3. klassil läbida 500m ning kiiremini suutis seda antud vanuseklassis tüdrukutest sarnaselt palliviskele kuldmedali võitnud Grethel Koch ning poistest võidtses jooksurajal Matvei Pašenkov. Aste vanemas kooliastmes suutis parima aja välja joosta tüdrukutest teise kulla võitnud Ariana Võime ning poistest kõik neli meistritiitlit saavutanud Richard Kuusmaa. 7.-9. klassi arvestuses läksid kuldmedalid ühte perre, kui tüdrukute seas edastas 500m rajal teisi võistlejaid Kaira Kruusaauk ning kõige vanema kooliastme poistel tuli läbida 1000m distants ning seda suutis kõige kiirema ajaga teha Kaur Kruusaauk.
Kokku oli Alatskivi staadionil võistlustules ligikaudu 80 aktiivset noorsportlast, keda oodatakse kindlasti osalema ka järgmistel koolispordi võistlustel juba uue kooliaasta alguses.