Tänavune L. Holsti mälestusturniir välkmales hiilgas tippkvaliteediga

Vaatamata Covid 19 pealetungile, eriti meedia poolt võimendatuna, toimus VI Lembit Holsti mälestusturniir Alatskivil vastavalt Eesti Maleliidu kalenderplaanile 14. novembril. Korraldajate poolt oli mängijate ohutus igati tagatud, kõik said vajadusel kasutada maske, käsi desinfitseeriti voorude vahel hoolega. Tänud Peipsiääre valla spordihingele Priit Allikivile, kes kaugjuhtimisel turniiri tagala kenasti kindlustas. Kohapeal oli peakohtunikule abiks SA Vara Sport juhtfiguur Katrin Reimand, nii et turniir sai ainult ladusalt kulgeda ja kulgeski.
Turniiri koosseis oli seekord kõrgemal tasemel kui varasematel üritustel. Turniir on nüüd Eesti Maleliidu üks turniiridest ja selle tulemusi arvestatakse ka reitingutes. Lisaks saime esimest korda ka pakkuda võitjatele rahalisi auhindu. Tänud Andres Pedjakule ja firmale Cronimet Nordic OÜ. Võitja sai ümbriku 300 euroga, II koht 200, III 100 eurot. Lisaks kenad riiulile sobilikud auhinnad. Kõik osavõtjad said mälestusdiplomi ja meenepastaka. Kivi Kõrts kostitas osalejaid lõunasupiga. Kõik need asjaolud kokku ja … üritusele registreerus rekordarv osalejaid – 26. Kahjuks meedias avaldatud koroonanumbrid, mis nagu selgus, tegelikult nii suured polnudki, tegid oma töö ja lõpuks said kella käima lüüa 15 vaprat maleentusiasti, enamik neist kõrge reitinguga. Turniiri kaunistas kahtlemata rahvusvaheliste suurmeistrite Aleksander Volodini ja Tatjana Fomina osavõtt. Ainsa naisena osutas Fomina endast noorematele meestele südi vastupanu, kuid lõpuks pälvisid koha pjedestaalil siiski mehed. Oli hea teada saada, et Tatjana Fomina tütar elab Peipsiääre vallas ja selle teadmise pealt tuleks valla spordiinimestel pead tööle panna, kuidas suurmeistrit meie valla koolides maleõpetuse sisseviimisel ära kasutada. Ideid siinkirjutajal peas on ja sel teemal sai suurmeistriga ka vesteldud.
Mängiti 14 vooru ringsüsteemis ehk kõik said kõigiga mõõtu võtta. Vähemkogenuile oli mõõduvõtt suurmeistritega hea kogemus. Rahvusvaheline suurmeister Aleksander Volodin lõpuks oma paremuse maksma pani, kuigi alustas turniiri kaotusega ja oli kaotuse äärel (suurmeistril oli laual vaid kuningas!) kohtumisel Tartu tippmängija Pavel Vorobjoviga. Vaid kell päästis selle partii ja nii tuli kindla kaotuse asemel tabelisse siiski viigi pool punkti. Need poolteist punkti olid ka ainsad, mida Volodin teistele andis. Teise koha pälvis võitlusliku mängu ja kavalasti mängitud viimase partiiga turniiri pikim osavõtja, Viljandi poiss Georg Aleksander Pedoson. Kolmanda koha selgitamiseks pandi kohtunik probleemi ette, mis siiski kenasti lahendatud sai. Kolm meest kogusid võrdselt punkte, võite oli võrdselt ja kõigil ka üks viik. Kolmanda koha auhind läks pärast kombineerimist Tartusse – Tartu mitmekordne meister Pavel Vorobjov päästis nii maakonna au ja õiglane see oli.
Üritus läks korda. Viimane pilt sai tehtud traditsiooniliselt Lembit Holsti pingi juures. Kahjuks ei osalenud seekord mitte ühtegi Peipsiääre valla malemängijat, suurmeister Fominad võib vaid tinglikult meie valla esindajaks lugeda. Eks saa ju kõike praegusel hetkel koroona süüks ajada, aga male pole ammu enam Alatskivi mail populaarne. Eks vanasti oli ikka rohi rohelisem. Peab lootma tuleviku peale, kuid inimene plaanib, asju korraldab aga Kõige Kõrgem.
Üks on selge, Alatskivi legendaarse spordimehe Lembit Holsti turniir toimub ikka ja alati novembrikuu alguses, Lembitu sünnipäeva lähedal. Lembitu lahkumisel sai see lubadus antud ja seda ma pean, kuni olen. 6. novembril möödus 85 aastat Lembit Holsti sünnist. Juulikuus sai 15 aastat, kui teda meie hulgas pole. On hea, et sel puhul turniir niisugusel tasemel oli. Küllap muheleb Lembit seal kusagil habemesse…

Tulemused

*Info ja tekst Uno Ainsoo


Eelmine
Peipsiääre valla parimad kabetajad selgusid hõredas konkurentsis
Järgmine
Spordiklubi Juku indiaca segavõistkond alustas Eesti meistrivõistlusel I etapi mängudega

Lisa kommentaar

Email again: