Kõrgetasemeline Lembit Holsti mälestusturniir välkmales tõi maletipud taas Alatskivile

Aeg möödub kiiresti. Juba seitsmendat korda tulid maletajad Alatskivi kooli, et tähistada Alatskivi spordihinge, legendaarse õpetaja Lembit Holsti sünnipäeva. 6. novembril oleks Lembit saanud 86-aastaseks. Kahjuks kutsuti ta meie seast ära liiga vara.
Alatskivi kooli- ja spordielus on paljugi teistmoodi, kui Lembitu ajal. Kas Lembit kõigi muutustega ka päri oleks, võime aimata, aga staadioni üle tunneks ta kindlasti rõõmu. Ja tuletaks ilmselt meelde aegu, kui enne Peipsi mänge kõplajaid sai jooksuradadele kokku kutsutud, et rajajooni maha saaks märkida. Jah, tingimusi väga polnud, aga võistlustel osalejatest puudust ei tuntud. Mul on alles protokollid, kus valla spordipäeval 1980ndate alguses osales kergejõustiku igal alal 25…30 inimest. Olid ajad…
Lembit ja male. Ta mängis ise hästi ja armastas seda mängu, aga peamine oli see, et ta pani lapsed malet mängima. Kui kehalise kasvatuse tunnis riideid kaasas polnud või leiti muu põhjus tunnist kõrvale viilimiseks, pani Lembit viilijad malet mängima. Male oli vanasti Alatskivil populaarne. Käisime Alatskivi sovhoosi võistkonnaga 10-laua turniiridel ja osa võistkonda soovijaid pidi koju jääma. Osa toonastest mängijatest elab veel ja hea oli näha seekordselgi turniiril Ants Liivat kaasa tegemas, Enno Simsonit kaasa elamas. Aega leidis turniirile tulla Vovka Jegorov. Kus on ülejäänud veel elusolevad vanad malemängijad? Kui ise ei taha enam laua taha istuda, siis vähemasti korraks turniirisaali kiigata poleks ju väga raske. Eriti kui osaleb Eesti maleparemik eesotsas suurmeister Aleksander Volodiniga. Ja austusest Lembitu vastu.
Seekordsele turniirile pani oma pitseri koroona nagu muudelegi üritustele meil ja mujal. Lembit Holsti mälestusturniir on Eesti Maleliidu turniiride kalendris ja turniiril osalemine annab mängijatele reitingupunkte. Turniirile oli end kirja pannud 12 inimest, kuid osalema jõudis siiski 9. Vaatamata sellele oli turniiri tase kõva. Suurmeister, rahvusvaheline meister, meistrid. Lisaks madalamate reitingutega mängijad. Turniir oli ka rahvusvaheline, sest üks võistleja oli Pihkvast, kes ka kolmanda koha auhinna sai. Meie valda esindasid Ants Liiva ja Vladimir Jegorov. Alati osalenud Aivar Põdersalu ei jõudnud millegipärast kohale. Mängiti ringsüsteemis igaühega kaks partiid välkmalet, 5 minutit kummalegi mõtlemisaega ühele partiile. Pea neli tundi head ja võitluslikku malet (kohati kartsin juba uhiuute malekellade pärast) väikese supipausiga. Aitäh Aignele hea supi eest!
Võitsid paremad. Turniiritabel on selle lookese juures. Hea oli taas jagada auhinnaraha. Tuhat tänu Cronimet Grupile, kes annab metallidele uue elu, nagu nad reklaamivad, ja eriti selle vahva firma ühele omanikule, heale sõbrale, suvisele Kolkja mehele Andres Pedjakule, kes seda turniiri juba teist aastat toetab ja on lubanud toetada seni, kuni see turniir kestab. Turniiri järjepidevusest olen aga juba kõnelenud. Et seni, kuni olen. Ning ilus oli Lembitu uue pingi juures turniiri lõpupilti teha. Aitäh, Margus, uhiuue pingi eest! Lembitut siiski mäletatakse...
Puutun vallaeluga vanuigi vähe kokku, pensionäril pole palju aega, kuid ühe asjaolu üle on mul hea meel. Ilmselt Lembitul seal kõrgel samuti. Priit saab Lembitu kingades kenasti hakkama. Koostöö temaga on lihtne ja sujuv. Palju juttu pole, kõik toimib. Aitäh, Priit! Loodan, et jaksad siin Alatskivil veel kaua.

TULEMUSED

*Info ja tekst Uno Ainsoo


Eelmine
Peipsi United Junior noored jalgpallurid võidutsesid Pärnu-Jaagupis
Järgmine
Indiaca meistrivõistlustel võidutses kogemustega Kroonipuu võistkond

Lisa kommentaar

Email again: