II Peipsiääre valla Suvemängudel teenis esikoha rändkarika Pala spordiklubi võistkond

Teist aastat võõrustas Vara staadion ja selle ümbrus Peipsiääre valla Suvemänge, mis toimusid laupäeval 29. juunil. Sooja suveilmaga tuli Varale erinevatel võistlusaladel osalema ligikaudu 160 võistlejat, kes võtsid omavahel mõõtu viie erineva võistkonna koosseisus. Esindatud olid lisaks võõrustaja Vara-Koosa võistkonnale veel Pala Spordiklubi, Kokora, väikese koosseisuga Kolkja ning eelmise aasta võitja Spordiklubi Juku võistkond. Kokku võisteldi ja medaleid jagati 11 alal: lühimaajooksud, kaugushüpe, kuulitõuge, teatejooks, jalgpall, võrkpall, discgolf, laskmine, viskekiirusvõistlus, tänavakorvpall ning jõu mitmevõistlus.
Võrreldes eelmiste mängudega olid kõik võistkonnad tublisti kosunud ning võistlejaid ja erinevate spordialadel võistkondi võistles käesoleva aasta suvemängudel tunduvalt rohkem ning üldvõitu oli spordiklubi Juku  võistkonnal väga raske kaitsta. Tänavustel mängudel eeskujulikult komplekteeritud Pala Spordiklubi võistkond napsaski üldvõidu ning viis Peipsiääre valla Suvemängude rändkarika aastaks hoiule. Pala SK võistkond edestas teise koha saavutanud Spordiklubi Juku võistkonda kokkuvõttes 8 punktiga, vastavalt saavutasid võitjad kokku 200 punkti ja SK Juku võistkond teisena 192 punkti. Järgnevate kohtadel olid punktivahed juba suuremad ning kolmanda koha punktid teenis Vara-Koosa võistkond 168 punktiga ning neljanda kohaga lõpetas Kokora võistkond, kes saavutas üldtabelis 142 punkti. Viienda kohaga punktid teenis Kolkja võistkond jalgpallis, meeste kuulitõukes ja laskmises osalemisega. Viis esikohta saavutasid aladelt võrdselt nii spordiklubi Juku kui Pala Spordiklubi võistkond. Pala võistkond edestas teisi teatejooksus, viskekiirus võistlusel, discgolfis, korvpallis ning laskmises. Juku teenis esikohad omakorda lühimaajooksus kaugushüppes, kuulitõukes, võrkpallis ning jõu mitmevõistluses. Pala Spordiklubi lõpliku paremuse otsustas stabiilsem tulemus kõikidel võistlusaladel ehk teeniti alati esikolmiku kohti. Ühe alavõidu napsas kahe parema käest Vara-Koosa võistkond jalgpallis, korrates sellega eelmise aasta alavõitu.
Järgmise aasta 2020. aasta tali- ja suvemänge saab nüüd huviga ootama jääda, sest tänavu aastase aktiivse osavõtuga, võib järgmistel mängudel konkurents esikolmiku kohtadele veel pingelisemaks minna.
Käesoleval suvel osaleb Peipsiääre vald oma koondvõistkonnaga ka 36. Peipsi Suvemängudel, mis hetkel info kohaselt toimuvad laupäeval 17. augustil taaskord Värskas.

TULEMUSED
PILDID   (fotod: Viktoria Arro)

Eelmine
Peipsiääre vald saavutas 2019. a. Tartumaa Suvemängudel kokkuvõttes tugeva II koha